O stronie

O co w tym wszystkim chodzi?

Zjedz Kraków – jak sama nazwa wskazuje – traktować ma o dwóch ważnych tematach: jedzeniu i Krakowie. W głównej mierze skupiać będzie się na tym pierwszym. Pisać o samym Krakowie bowiem straszno (bo jeszcze się Wielmożny obrazi), a czasem i trudno (bo większość już napisano). O jedzeniu w Krakowie gadać można jednak całymi godzinami, bo Kraków gastronomią i wszelakim żarciem stoi.

W Krakowie można dobrze zjeść (miejscami) i dobrze ugotować (tak, to nic trudnego). Nie trzeba przy tym wydawać fortuny, ani popadać w przesadny patos, którego pełno w aktualnych recenzjach kulinarnych i przepisach. To nie prawda, że wszystko co mrożone jest złe. To nie prawda, że jest tylko jeden optymalny przepis na spaghetti. Przesady nie lubimy, a jeść lubimy. Na stronie znajdziecie – przede wszystkim – recenzje lokali (krakowskich i nie-krakowskich), a czasem wolne przemyślenia samozwańczego kucharza w połączeniu ze sprawdzonymi (na sobie i A.) przepisami.

A o mnie? W 2014 minęła mi trzecia dekada. Sam nigdy zawodowo nie gotowałem. Nigdy gotować się nie uczyłem. Książek trochę przeczytałem, chwilę w gastronomii pracowałem.

PS. Poza faktem, że jest smaczne, jedzenie jest bardzo fotogeniczne.

PS2. Wszystkie recenzje na tej stronie są subiektywną opinią autora i żadna nie powstała w ramach współpracy tudzież sponsoringu.